Jak pečovat správně o vaše vlasy s pomocí výrobků tianDe

„Vlasy jsou nástrojem k získání muže,

lesem, v němž si bůh lásky Amor staví své hnízdo“.

Robert Barton, XVIII. stoleti

Ať už plavé či kaštanové, rovné či vlnité, střižené na krátko nebo dlouhé, vlasy se mohou stát skutečnou ozdobou ženy. Kudrnaté lokny vzbuzují vášeň. Dlouhé rozpuštěné vlasy, volně spadající na ramena, odedávna symbolizují smyslnost. Ne náhodou je basníci ve chvílích inspirace srovnávají s tajemně blyštícím se zlatem nebo třpytícím se hedvabím...

Vlasy střiháme, vyholujeme, natáčíme na natáčky, barvíme si je všemi barvami duhy, pilně česáme hřebeny a kartáči. Narovnáváme vlnité vlasy a z rovných vlasů tvoříme vlasy vlnité. “Rveme si vlasy“, počítáme vše „do posledního  vlásku“, „neustupujeme nikomu ani o vlásek“, „navzájem si vjíždíme do vlasů“ a “upomínáme se do posledního vlásku“-.. Bylo by přitom lepší o vlasy spíše pečovat a chránit je.

Pravidla péče o vlasy

Při správné péči o vlasy hraje důležitou roli jejich mytí. Navzdory zažitému názoru, že časté myti hlavy

neškodí, ale je nutno to provádět správně, je šampon tianDe vhodný pro časté použití?

Při mytí vlasů je nutno dodržovat následující pravidla:

1. Šampon volte dle vašeho typu vlasů.

2. Nenanášejte šampon přímo na pokožku hlavy, malé množstvi šamponu vždycky v dlaních zřeďte

vodou a teprve pak vzpěňte ve vlasech.

3. Nenechávejte šampon na vlasech a pokožce hlavy dlouho.

4. Hlavu ani vlasy „nedrbejte“ při mytí příliš dbejte na dokonalé opláchnuti.

5. Pro mytí vlasů používejte teplou nebo vlažou vodu.

6. Vyhněte se častému vysoušení vlasů fenem.

7. Rozčsávejte již trochu proschlé vlasy, používejte přitom hřeben s tupými, zakulacenými a ne moc

hustými zuby.

8. Nezapomeňte v případě potřeby použít doplňkové přípravky péče o vlasy, tj. balzámy a masky.

Lesklé a zdravé vlasy jsou výsledkem harmonické činnosti celého organismu a náležité peče o ně.

Normální vlasy vyžadují pravidelné mytí šamponem podle míry zašpiněni a používání balzámů a

kondicionérů.

Pokud se vlasy nějak odchylují od normy, např. jsou příliš mastné, suché, lámavé, začínají řídnout,

šedivět, mají lupy, vyžadují speciální peči.

Nejrozšířenější problémy vlasů

Mastne vlasy.

Majitele mastné pleti mají zpravidla i mastné vlasy. Hyperaktivita mazových žlaz produkujících nadměrné množství mazu se stává příčinou mastných a neupravených vlasů. Takové vlasy je třeba často mýt, protože mastnota na sebe chytá hodně špíny a prachu.

Suche vlasy.

Často se lámou, jsou hrubé a na konečcích roztřepené. Aktivita mazových žlaz je snížená a vlasy jsou bez lesku. Tyto vlasy nepotřebují časté mytií ale prospívat jim bude pravidelná masáž pokožky hlavy a masky na vlasy.

Tenke vlasy.

Takové vlasy nemaji vůbec žadný objem a dají se těžko upravit do nějakého účesu, vypadají slabě a bez života, jsou lámavé a snadno elektrizující. Mohou být jak suché, tak i mastné. Tenké vlasy vyžadují velmi opatrné zacházení, doporučuje se neprovádět jejich častý styling a použivani agresivní vlasové kosmetiky. K péči je třeba volit jemné přípravky, nejlépe s přírodními složkami, povinné jsou balzámy a masky.

Řidnouci vlasy.

Ovlivňovat růstový cyklus vlasů a vyvolávat přechodné nebo trvalé vypadávání vlasů (alopecii) může celá řada příčin, k nimž patří například uživání léků, zářeni, chemoterapie, působení chemických látek, hormonální procesy a nesprávná strava, onemocněni štítné žlázy, celkové nebo lokálni onemocnění kůže a nervové vyčerpání.

Šedivějici vlasy.

Existují dvě hlavní příčiny vzniku šedin. První příčinou jsou změny kolem 40-60. roku života v důsledku stárnuti. Druhou akutní nebo chronicke stresy. V obou případech předchází vzniku šedin snížení dodávek krve a kysliku, které vyživuji pokožku hlavy. Za vznik předčasných šedin může také nahromaděný stres. Jeho následkem vlasy vypadavaji, ztraceji pigment a šedivi. Předčasně lze zešedivět i kvůli dietě, kdy se v organismu narušuji funkce bilkovin. Nicmeně podle statistik je okolo 30% připadů vzniku předčasnych šedin vratne. Přesto je samozřejmě lepší předcházet předčasnému šedivěni správnou volbou specialnich pečujících přípravků. Zajištěním správné a pravidelné péče o vaše vlasy s pomoci specialnich připravků tianDe budete mít vlasy nejen krásné a zdravé, ale ochráníte je také před nepříznivými vnějšími faktory.

Vlasy s lupy.

Lupy jsou nadměrně se tvořící rohové šupinky na kůži vlasové části hlavy. Statisticky je doloženo, že okolo 30% obyvatel naší planety trpí lupy  až 50% z nás se alespoň jednou za život s touto nepříjemností v podobě lupů setkalo. Existuje mnoho příčin, proč vznikají lupy. Mohou to být vnitřní narušení organismu: hormonálni, nervová, imunitní, infekční onemocnění, dědická dispozice, potravinová alergie, neracionálni výživa s nedostatkem vitamínů a stopových prvků, stres a vypětí. Dále pak vnější nepříznivé faktory jako znečištění prostředí, špatná peče o vlasy, nadměrne uživani laku, gelů, barev a dokonce chladne zimni počasi. Existuje ještě jedna velmi rozšířená příčina výskytu lupů a tou jsou mikroskopické kvasinky. Ty žijí trvale na pokožce hlavy a neškodí do doby, než se z nejrůznějších důvodů přemnoží. Tak vznikaji lupy. Proti lupům pomohou šampony na bázi speciálních fungicidních složek (pyrithion zinku, vytažky z tibetských bylin, zázvoru a dalšich).

Poškozené vlasy.

Takové vlasy jsou hrubé, suché, křehké, porézní, snadno vypadávají a lámou se, na sluničku blednou, konečky vlasů se třepí.

Nejrozšiřenějši příčiny poškození vlasů

1. Vliv slunečního záření, tepla, znečištění prostředí.

2. Příliš časté česáni nebo mytí.

3. Časté fenování (škodí obzvláště suchým vlasům).

4. Hrubé a nešetrné zacházeni.

5. Příliš časté barvení (hlavně zesvětlování vlasů) nebo vodová ondulace.

6. Neodborné barvení.
7. Trvalá a žehlení vlasů.
8. Chlorovaná voda v bazénu.
Vlivem jednoho nebo několika výše uvedených faktorů začínají buňky vrchní šupinaté vrstvy ztrácet
celistvost. Povrch vlasů přestává být jednolitý, objevují se mikroskopické trhliny. Vlasy se snadno
zašmodrchají, ztrácejí lesk a vitalitu. Konečky se třepí. Tyto vlasy nelze považovat za zdravé. Nutně
potřebují speciální léčebně-profilaktické pečující přípravky a intenzivní regenerační procedury s pomocí
balzámů a masek.